Diversey
Oxivir Excel Wipes Acti 100 kpl Puhdistus- ja desinfiointipyyhe
Saatavilla heti
104 pak
SKU
1065074
Sertifioitu lääkinnällinen laite on tarkoitettu vain ammattikäyttöön. Käyttövalmis pyyhe, Ihanteellinen tuote kaikkiin käyttökohteisiin, mukaan lukien terveydenhuolto ja elintarviketilat. Täysi virusidinen teho. Nopea teho laaja-alaisesti viruksiin, bakteereihin ja hiivoihin. Erinomainen puhdistuskyky. Hajusteeton. Ei tarvitse huuhtelua. Vaikuttava aine hajoaa vedeksi ja hapeksi. BPR-hyväksytty biosidi.
Tuotekuvaus
GTIN-koodi: 7615400868476
Valmistajan Tuotenumero: 9316225
Oxivir Excel Wipes Acti tarjoaa laajasti tehoa bakteereita, hiivoja ja viruksia vastaan lyhyellä vaikutusajalla. Puhtautta ja hygieniaa huolestuttavia patogeenejä vastaan. BPR-hyväksytty ja kattavasti testattu eurooppalaisten standardien mukaisesti
Oxivir Excel Wipes Acti on täysin viruksia tappava. Sen teho on todistettu sekä vaipattomia että vaipallisia viruksia vastaan. (esim. polion, adenoviruksen, hiiren noroviruksen sekä koronaviruksen, vacciniaviruksen, HIV:n, HBV:n, HCV:n ja influenssa)
Oxivir Excel Wipes Acti puhdistaa erinomaisesti tehokkaiden pinta-aktiivisten aineiden ansiosta, mikä tekee siitä paitsi erinomaisen käyttövalmiin desinfiointipyyhkeen myös erinomaisen puhdistuspyyhkeen AHP-koostumus on hellävarainen pinnoille. Eikä jätä jäämiä pintaan. Oxivir Excel Wipes Acti sopii päivittäiseen käyttöön kovien pintojen puhdistukseen ja desinfiointiin sekä käytettäväksi julkisten tilojen kosketuspinnoilla. (vähittäiskaupassa, kouluissa, ruokapalveluissa, pitkäaikaishoidossa ja muilla aloilla sekä sairaaloiden korkean riskin alueilla, kuten leikkaussaleissa, teho-osastoilla, vastasyntyneiden teho-osastoilla ja potilashuoneissa) Ei vaadi henkilönsuojaimia, ellei sitä käytetä pidempään.
Käyttöohjeet: Käyttövalmis pyyhe, tehokas ja vaivoton puhdistus ja desinfiointi pinnoille. Käytä huoneenlämmössä:
Poista karkea lika. Avaa kansi, ota yksi pyyhe ja sulje kansi. Levitä tuotetta kostuttamalla täysin pinta ja/tai ei-invasiivinen lääkinnällinen laite. Anna vaikuttaa 5 minuuttia. Anna kuivua ilmassa. Pintaa ei tarvitse huuhdella.
Pese kädet käsittelyn jälkeen. Käyttö: n. 1,6 m² yhdellä pyyhkeellä.
Kysy lisää tuotteesta
Jaa tuote
Ominaisuudet
UNSPSC
47131502
Kuljetuspakkaus GTIN
12
Liitetiedostot
Toimituskulut
Toimituskulut lisätään kuljetustapakohtaisen hinnoittelun mukaan.